|
V roce 1964 započalo přezbrojování 1. slp z MiGů-19 verzí PM a S na novější MiGy-21PF. V létě roku 1968 vyzdobili mechanici přídě strojů černými netopýry v oranžovém kruhu. Tento stroj byl jedním ze skupiny MiGů-21PF, s nimiž českoslovenští piloti
odlétli na ostré střelby do Sovětského svazu. Znak jednotky v podobě s netopýrem byl v létě roku 1969 na strojích 2. letky nahrazen znakem s čertem v oranžovém kruhu. I tento znak vydržel na strojích této jednotky pouze rok, v srpnu 1970 byl ze všech
strojů odstraněn.
|